Szanowni Studenci i Pracownicy Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie.

Miło nam poinformować Państwa, że od semestru letniego roku akademickiego 2022/2023 zostanie oficjalnie oddana do użytku nowa siedziba Uczelni w budynku przy ulicy Hubala 5 w Pruszkowie.

Od początku semestru letniego, tj. od początku marca 2023 roku nastąpi oddanie nowej siedziby Uczelni, która mieściła się do tej pory w obiekcie toru kolarskiego przy ulicy Andrzeja 1 w Pruszkowie.

Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie  przez ponad dwadzieścia lat swojej działalności trzykrotnie zmieniała swoją siedzibę. W obecnym miejscu, przy ul. Andrzeja, w obiekcie toru kolarskiego zarządzanego przez Spółkę Arena, od której WSKFiT wynajmowała powierzchnię na potrzeby swojej działalności odczuwalne były problemy związane z nieprzystosowaniem struktury budynku do potrzeb funkcjonowania Uczelni, zarówno w obszarze działalności edukacyjnej jak i biurowo – administracyjnej. Władze WSKFiT dokładały przez lata wszelkich starań, aby zapewnić odpowiednie warunki nauki naszym Studentom i zoptymalizować warunki pracy obsługi administracyjnej. Jednak z uwagi na charakter obiektu możliwości te pozostawały ograniczone. Rozrastająca się struktura Uczelni, powstanie nowych kierunków i plany rozwoju na przyszłość spowodowały, iż zmiana siedziby stała się koniecznością.  Po długich staraniach udało nam się pozyskać budynek pełniący do tej pory funkcję Spółdzielczego Domu Kultury. Nowa siedziba pozwoli na wieloletnią realizację naszych zadań w warunkach odpowiadających potrzebom Uczelni.

Po dokonaniu niezbędnych modernizacji i adaptacji mamy do dyspozycji w pełni funkcjonalny budynek, co znacząco przyczyni się do podniesienia komfortu nauki i pracy w WSKFiT.